„Рилски” без проблеми с „Балкан” – 77:61

Мартин Маринов /№ 24/ пази топката от Емил Бинев от „Балкан”

Трета победа над „Балкан” в Националната баскетболна лига постигна „Рилски спортист”. Нашите надиграха съперника със 77:61 на 10 април и само чудо може да им попречи да финишират в тройката в редовния сезон.
Домакините не срещнаха затруднения в мача, те водеха в резултата през всичките 40 игрови минути. Особено изразено бе превъзходството на тима ни в третата част, когато с отлични действния в атака изпъкна Христо Захариев. Юношеският национал бе и най-резултатният играч на площадката с реализирани 14 точки. Със същия актив завърши и сръбският исполин Филип Вукосавлевич, който обаче бе съхранен от старшията Барчовски и остана в игра едва 21 минути.
Гостите играха доста отпуснато, примирили се сякаш със съдбата си. Те изпуснаха 16 от 19-те си опита от зоната за 3 точки, а за капак и направиха цели 10 асистенции по-малко от противника /11 срещу 21/.
Най-резултатен за „Балкан” бе Димитър Филипов с 13 пункта, а центърът Димитър Маринчешки се отчете с „дабъл-дабъл” от 10 точки и 11 борби.
Доволен от развитието на срещата пък наставникът на самоковци Росен Барчовски даде шанс за изява на всичките си баскетболисти. Най-добре от резервите се представи юношата на клуба Станислав Ваклинов, който записа на сметката си 10 точки и 6 овладени топки.
В следващия кръг – на 13 април, петък, „Рилски спортист” гостува в Плевен на местния „Спартак”. Битката край Панорамата започва в 18.00 ч.

„Рилски спортист”: Захариев 14, Вукосавлевич 14, Миркович 11, Билобърк 7, Великов /Ваклинов 10, Маринов 9, Мияйлович 8, Боев 4, Киров, Д. Иванов, Кр. Георгиев/