„Рилски” загуби след 184 дни

Центърът на Бистрица

След половин година без поражение „Рилски спортист” си намери майстора. Нашите момчета паднаха с 0:1 при гостуването си на „Витоша” /Бистрица/ навръх Благовещение /25 март/ и вече изостават на 7 точки от втория в подреждането – „Пирин” /Бл/.
За последно възпитаниците на Петър Аджов загубиха мач преди 184 дни – 1:3 при визитата си на „Оборище” /Панагюрище/ на 25 септември м. г. Оттогава те имаха 12 победи и 3 равенства.
Поражението в Бистрица на практика слага край на надеждите на клуба ни да се бори за място в бъдещата единна „Б” група. Борбата остава единствено между двата „Пирин”-а – от Разлог и Благоевград.
Единственият гол в голямото софийско село реализира халфът на домакините Росен Танев в 56-ата минута. Той прониза вратаря Чавдаров с добавка и вдигна на крака верните фенове на „зелените”.
Самоковци имаха само едно чисто голово положение, което бе пропуснато от тарана Кирил Александров през първата част.
„Неубедителен мач за нас. Не можахме да противодействаме на домакините, а и съдийството отново не беше на ниво. Надяваме се след двете поредни срещи без победа все пак да стигнем до успеха срещу „Миньор”, изразиха надежди играчите на „Рилски”.
Срещата с бобовдолци е на 1 април, неделя, от 16 ч. на ст. „Искър”.

13. Костинброд 23:28 28
14. Миньор /БД/ 28:41 26
15. Витоша /ДД/ 22:41 22
16. Септември 17:41 18
17. Стр. слава 21:48 17
18. Левски /ЕП/ 18:47 15
19. Хебър /Пз/ 14:91 -3