Баскетбол, Спорт

„Рилски” се раздели с Балканската лига

Станислав Ваклинов стреля от зоната на трите точки срещу "Лукойл Академик". Снимка: Ивайло Андреев

„Рилски спортист” се раздели с Балканската лига след втора загуба от „Апоел” /Тел Авив/ – 60:78 на 29 март. Така самоковци отпаднаха на четвъртфиналите след 1:2 загуби в серията до две победи.
Най-резултатен за нашите бе Бранко Миркович с 16 точки, центърът Саша Мияйлович добави 12 т. и 8 борби, а крилото Мартин Маринов реализира четири тройки и един наказателен удар за общо 13 пункта на сметката си.
Навръх 1 април пък „Рилски” записа поражение 60:84 при гостуването си на шампиона „Лукойл Академик” в среща от 24-ия кръг на вътрешния шампионат. Въпреки загубата тимът ни запази третото си място в класирането, но четвъртият – „Ямбол”, вече е само на точка от нас.
Срещу „Лукойл” много добра игра показа юношата на клуба ни Станислав Ваклинов. 22-годишният състезател отбеляза 13 точки, като успя в 5 от 6-те си опита от зоната за 2 точки.
Христо Захариев наниза 11 т., а по 10 добавиха Асен Великов и Бранко Миркович.
В следващия кръг „Рилецо” приема „Балкан”. Двубоят е на 10 април, вторник, от 17.30 ч. в „Арена Самоков”.