„Рилски спортист” на победа от полуфинал в Балканската лига

Момент от напрегнатия двубой с израелците. Снимка: Ивайло Ангелов

Баскетбол

Днес от 18 ч. е дербито с „Ямбол”

„Рилски” е само на победа от полуфиналите в Балканската лига. В “Арена Самоков” на 20 март нашите надиграха с 83:78 стойностния тим на „Апоел” /Тел Авив/, а още един успех в Обетованата земя им гарантира място във финалната четворка. Вторият мач в серията до две победи е на 27 март, вторник, в Израел, а евентуалният трети – в четвъртък, 29 март, отново там.
„Рилски” влезе скован в двубоя с евреите и малко преди края на първото полувреме изоставаше с цели 8 точки. В тези минути блестеше американецът Демонтес Стит, който на няколко пъти вкара ефектни кошове.
Тройка на Бранко Миркович в края на втория период обаче възвърна надеждите на домакините за обрат. Сръбският плеймейкър продължи с успешните си изстрели от далечно разстояние и в третата четвърт, което се оказа и преломният момент в мача. Миркович завърши с впечатляващия актив от 27 точки и 7 асистенции. Сънародникът му Филип Вукосавлевич също бе на високо равнище, записвайки на сметката си 23 пункта и 8 борби.
Самоковци реализираха и цели 10 тройки срещу само една на противника.
Треньорът Росен Барчовски сподели след дуела, че подопечните му са се поддали на напрежението в началото. „През първите две части бяхме малко пренавити и допуснахме много грешки в стрелбата. Това пообърка плановете ни, но видяхте, че след почивката доминирахме на площадката. При това срещу сериозен отбор като „Апоел”, доволен бе в крайна сметка специалистът.
Неговите мисли вече са насочени към съботния сблъсък с „Ямбол” в Националната баскетболна лига. Този двубой до голяма степен ще предреши борбата за третото място в редовния сезон. Шест кръга преди края предимството е на страната на „Рилецо”, който има точка повече от противника – 36 срещу 35.