Новини, Спорт

„Рилски” с паметен успех над „Левски”

„Рилски спортист” спечели дербито с „Левски” – 76:65 на 7 януари в “Арена Самоков”, и окончателно отряза пътя на столичани към първото място в Националната баскетболна лига. Самоковци стартираха мощно двубоя, като поведоха с 20:11 след 10 минути игра. В тези моменти неудържим бе сръбският исполин Филип Вукосавлевич, който вкара няколко много важни коша.
Постепенно „сините” поизравниха играта, като отлични изяви във втория период имаше Димитър Ангелов. Няколко важни коша допълни и ветеранът Хрисимир Димитров, но многото грешки от наказателната линия позволиха на нашите да задържат минималната си преднина.
В третата четвърт гостите затегнаха защитата и в средата на частта дори поведоха на два пъти. Необясними грешки под коша обаче не им позволиха да дръпнат в резултата, а и Ангелов трябваше да напусне игрището за пети фаул.
В герой за тима ни се превърна сръбският плеймейкър Бранко Миркович, който реализира 14 от 15-те си точки в последните 10 минути. Миркович бе безупречен от линията за наказателни удари, а куп важни точки записа и младежкият национал Христо Захариев. Привлеченият преди началото на сезона от „Черноморец” състезател добави и 14 борби, записвайки пореден „дабъл-дабъл” през сезона.
За „Левски” най-резултатен бе топстрелецът Аарън Харпър с 15 т., а 14 добави Д. Ангелов.
В следващия кръг „Р. спортист” има наглед лека задача – визита на „Черноморец” в Бургас. Мачът е на 13 януари, петък, от 18 ч.
„Рилски спортист”: Вукосавлевич 13, Захариев 12, Великов 8, Маринов 7, Билобърк 3 /Миркович 15, Мияйлович 12, Ваклинов 5, Боев 1/.