12-годишните баскетболисти биха ЦСКА, „БУБА” и „Академик”, станаха втори за Купата на БФБ

Момчетата на „Рилски спортист” до 12-годишна възраст завършиха на второ място в турнира за Купата на Българската федерация по баскетбол, състоял се на 28 и 29 април в зала „Георги Христов” в Ботевград. Самоковци сразиха последователно в групата си два софийски отбора – „Академик” със 70:51 и „БУБА баскетбол” с 55:41. В полуфинала възпитаниците на Веселка Тодорова се наложиха и над ЦСКА с 54:38. Така „Рилски” се изправи в спор за трофея с домакините от „Балкан”. Умората и домакинското предимство наклониха везните към „зелено-белите”, които спечелиха Купата след успех с 81:48. Антонио Гелов отбеляза 19 точки във финала, а Георги Станоев и Мариан Кичев добавиха по 5 пункта. Медалистите бяха наградени от баскетболистите от мъжкия отбор на „Балкан” Венцислав Петков и Христо Захариев.