12-годишните момчета на „Рилски” се окичиха с бронзови медали от държавното първенство

Още едно отличие през сезона след второто място за Купата на баскетболната федерация добавиха 12-годишните баскетболисти от школата на „Рилски спортист”. Този път нашите момчета завършиха на трето място във финалния етап на републиканското първенство, състоял се от 4 до 8 юни в Ботевград.
Самоковци загубиха от „Черно море” с 67:70 в първия мач от група „А” на надпреварата и поставиха на карта излизането си от нея. Възпитаниците на Веселка Тодорова обаче затегнаха редиците и победиха последователно „Дунав” със 78:44, „Левски” с 64:43 и „Академик” /Пд/ със 72:36. „Рилски” взе и възловия мач със „Сливен баскет” с драматичното 49:47, за да се класира на второ място след тройна въртележка, при която губещ се оказа тимът на „Черно море”.
Така на полуфиналите самоковци се изправиха срещу домакините и бъдещи шампиони от „Балкан”, които за трети път през 2018 г. спряха устрема на своите опоненти след успех с 92:61. В мача за третото място нашите момчета повториха минималния си успех над „Сливен” от груповата фаза, този път с 64:61, и се окичиха с бронзовите медали. Второто място зае столичният „БУБА баскетбол”.
„Рилски спортист”: Антонио Гелов, Асен Чапкънов, Валентино Белишки, Васил Иванов, Георги Станоев, Даниел Кашинов, Емил Благоев, Калоян Маринов, Любослав Виденов, Мариан Кичев, Николай Иванов, Николай Колев, Пламен Марков, Спасимир Минев.