1:3 в Доброславци, приемаме „Велбъжд“ в събота

Снимка: архив

Неочаквано поражение с 1:3 от „Надежда“ допуснаха футболистите на „Рилски спортист“ на 5 септември, в поредния кръг на Югозападната Трета лига. Самоковци склониха глави пред надъхания тим от Доброславци и заличиха донякъде добрите впечатления от престижното 1:1 срещу „Вихрен“ в миналия кръг. С третата си загуба от 5 кръга момчетата ни паднаха до 13-ото място в класирането – активът им е 4 точки от 15 възможни.
Голът за нашите реализира новото попълнение Александър Златков четвърт час преди края с удар отблизо. В последните десетина минути на срещата пък в игра за домакините влезе юношата на „Р. спортист“ Валентин Хаджилазов, който дори сложи капитанската лента.
Неприятно впечатление на гостите направи несъразмерното игрище, оградено с мрежи, и липсата на трибуни със седалки в наброяващото 1000 жители софийско село.
В следващия кръг самоковци приемат закъсалия състав на „Велбъжд“. Двубоят е на 12 септември, събота, от 17 ч. на ст. „Искър“.