Борба, Други, Новини, Спорт

14 медала за „Р. спортист” от купа „Самоков”

Представителите на „Рилски спортист” затвърдиха доминацията си на поредния турнир по борба класически стил /момичета и момчета/ за купа „Самоков”, състоял се на 23 ноември в спортния комплекс „Никола Велчев”. Участие в надпреварата взеха 15 отбора със 126 състезатели при момчетата и 6 състава при момичетата с 26 състезателки.
Домакините завоюваха общо 7 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала, както и още няколко приза.
При момчетата със злато се окичиха Божидар Вергилов /кат. 32 кг/, Спасимир Дойчинов /47 кг/ и Красимир Крумов /66 кг/. Сребърно отличие заслужи Красимир Дормушев /38 кг/, а трети места заеха Станимир Тодоров /47 кг/, Йордан Кудев /59 кг/ и Борислав Генчов /85 кг/.
При момичетата над всички се откроиха Александрина Кашинова /52 кг/ и Теодора Спасова /57 кг/. Втора се класира Нина Андонова /44 кг/, а бронзови медалистки станаха Благовеста Даскалова /48 кг/ и Гергана Велинова /52 кг/.
Най-високо на почетната стълбичка при девойките пък се изкачиха Ивона Горова /48 кг/ и Джуана Генова /51 кг/.
За най-техничен състезател на турнира бе обявен Красимир Крумов /66 кг/.
Купа „Самоков” при момчетата спечели Спасимир Дойчинов /47 кг/, а при момичетата – Александрина Кашинова /52 кг/.
Отличията на победителите връчи зам.-кметът на общината Васил Сайменов.
Треньори на самоковските състезатели са Димитър Магаев, Юлиян Алдомиров, Иван Тодоров, Даниел Симеонов и Антон Георгиев.
Председатели на местните клубове по борба са инж. Васил Оцетов и Йордан Галев.
Организатор на турнира бе „Рилски спортист”, а спонсор – Община Самоков.