15-годишният Георги Даганов гарантира оставането на „Рилски спортист” в Трета лига

„Рилски спортист” победи с класическото 3:0 „Елин Пелин” в последния кръг на Югозападната Трета лига на 2 юни и си гарантира място в дивизията за следващия сезон. Самоковци държаха съдбата си в свои ръце и не оставиха нищо на случайността, макар да се оказа, че дори и при загуба щяха да оцелеят. Възпитаниците на тандема Воин Войнов – Петър Аджов завършиха на 15-о място с 36 точки от 18 тима.
Радостта от успеха на „Рилски” и оставането в групата бе допълнена и от дебюта на две 15-годишни момчета от школата на клуба. Атанас Белемезов и Георги Даганов записаха имената си в историята като едни от най-младите футболисти, играли за самоковския тим. Нещо повече, Георги Даганов оформи крайното 3:0 минути преди последния сигнал. Той бе изведен зад защитата на гостите и с плътен удар по диагонала преодоля вратаря на „Елин Пелин”. Младият дебютант се разписа на два пъти и 24 часа по-късно – при домакинството на юношите младша възраст на „Рилски” на „Бенковски” /Костенец/, спечелено с 5:2. Г. Даганов е роден на 6 януари 2003 г. и в момента е съученик с Наско Белемезов в 8 клас на ПТГ „Никола Вапцаров”.
Иначе срещу „Елин Пелин” резултатът бе открит от Кристиян Кръстев преди почивката, а 15 мин. преди края нападателят Костадин Аджов се разписа за 2:0.
„Единственото хубаво нещо през пролетния полусезон бе влизането и играта на Белемезов и Даганов в последния мач”, коментира Петър Аджов. Той заяви, че клубът ще разчита на своите юноши в бъдеще и изрази надежда още няколко момчета от школата да се развият и да се интегрират в мъжкия състав.
Във Втора лига от нашата Трета лига влиза първенецът ЦСКА 1948. От групата изпадат „Елин Пелин” и „Пирин” /Гоце Делчев/, който не успя да победи в пряк сблъсък на дъното „Германея” /Сапарева баня/ у дома. Тепърва предстои пък да се изиграят плейофите за допълване на групата от тимовете от четвъртия ешелон.