16-годишните баскетболисти се класираха за финалите на държавното първенство

Кадетите на „Рилски спортист” се спечелиха квалификационния турнир, на който бяха домакини от 15 до 17 май, и се класираха за финалите на държавното първенство по баскетбол. Възпитаниците на Росен Барчовски гонеха задължително първото място, тъй като само то осигуряваше място на финалите. Самоковци обаче играха много добре и така и не срещнаха особена съпротива в трите си мача, като победиха последователно „Евробаскет Академик” /Благоевград/ със 107:36, „Етър 49” /Велико Търново/ със 78:44 и „Академик 17” /София/ с 89:54.
Съперници на нашите момчета в последния етап на републиканския шампионат, който ще се състои в началото на юни, ще бъдат столичните ЦСКА, „БУБА баскетбол” и „Левски”, „Черно море” /Варна/, „Дунав” /Русе/, „Тунджа” /Ямбол/ и „Берое” /Стара Загора/.