18-годишен украинец дебютира за втория отбор на “Рилски спортист”

Вторият отбор на „Рилски спортист” загуби и двете си домакинства на лидера в „А” група „Шумен” на 16 и 17 февруари.
Развоят и на двата мача бе идентичен, като самоковци започваха силно и печелеха първата част, но допускаха обрат още до почивката. През вторите полувремена шуменци показваха, че са по-добрия отбор и налагаха волята си, за да стигнат до две победи – 95:66 и 105:80.
В основата за двата успеха на гостите бяха бившият състезател на „Рилски” Красимир Димитров и опитният Димитър Янчев, станали най-добрите точконосители за тима на гостите в двата мача с 24 и 26 т.
17-годишният Васил Попов пък отново бе най-деен за „Рилски” със съответно 19 и 28 пункта. Новият юношенски национал Борислав Николов също бе на висота с 14 и 13 т., а Боян Боянов се отчете с 14 т. в първата среща.
Дебют за водения от Борислав Трифонов състав срещу шуменци направи картотекираният наскоро 18-годишен украинец Владислав Поддубченко, който се отличи с 9 т. във втория двубой.
„Р. спортист 2” /16 февруари/: Васов 19, Николов 14, Боянов 14, Васов 7, Илиев 4 /Адирков 3, Георгиев 3, Стоянов 2, Цинцарски, Поддубченко, Белишки, Смилкин/.
„Р. спортист 2” /17 февруари/: Попов 28, Николов 13, Илиев 7, Стоянов 3, Боянов 1 /Поддубченко 9, Смилкин 9, Бъчков 4, Цинцарски 4, Русинов 2, Белишки, Адирков/.