2:0 в дербито срещу „Бела”, влязохме в шестицата

Борислав Кралев /с оранжев екип/. Снимка: архив

Трета победа в петия си мач от началото на сезона записа „Рилски спортист”. Воденият от Петър Аджов състав надигра с 2:0 „Беласица” в дербито на 6-ия кръг на Югозападната „В” група и за първи път от година насам влезе в шестицата. Самоковци имат и мач по-малко – срещу новака „Чико” /Бяга/.
Домакините бяха по-активният отбор още от самото начало, но успяха да поведат в резултата едва в края на полувремето. Тогава новото попълнение Костадин Аджов откри с красиво изпълнение. Снажният нападател пое изритана от защитата топка, справи се със съпротивата на трима бранители на гостите и прати топката зад мрежата на Кирил Георгиев за 1:0.
През вторите 45 минути „Бела” се посъвзе и на два пъти можеше да стигне до изравняване, но за радост не успя. Първо Владимир Кабранов изстреля истински снаряд от 30 метра от фаул, но Боби Апостолов с мъка изби влизащата под гредата топка, а след това и Мартин Таушанов изпусна изгодно положение.
Така се стигна до 76-ата минута, когато бившият играч на „Марек” Борислав Кралев сложи точка на спора. Кралев засече с глава центриране на Коце Аджов и осигури поредните 3 точки на своите от началото на шампионата.
Очаквано сблъсъка с „комитите” пропуснаха контузените Красимир Гьорев и Янко Ангелов, а изпитващият болки в глезена халф Никола Бойчев стисна зъби и записа 36 минути на терена. Бойчев замени крилото Иван Гемеджиев в 54-ата минута, а минути преди последния съдийски сигнал, останал сам срещу Кирил Георгиев, изпусна да реализира за 3:0.
В следващия кръг – в неделя, 20 септември, „Рилски спортист” гостува на „Вихрен” (Сандански).