Новини, Образование

22 състава ще участват в седмото издание на фестивала “Театър без граници”

Седмото издание на Националния фестивал на любителските театри “Театър без граници” ще се състои от 22 до 27 октомври /понеделник – събота/ в самоковското читалище-паметник “Отец Паисий-1859”. В града ни ще гостуват 22 състава от Трявна, София, Ботевград, Своге, Първомай, Златица, Костинброд, Павликени, Гълъбово, Велико Търново, Левски, Раднево, Горна Оряховица, с. Драганово, Брезник, Каварна, Долна Оряховица, Велинград, с. Козаревец, с. Кортен.
Първи на сцената на уникалното читалище-паметник на 22 октомври, понеделник, от 11 ч., ще се изявят участниците в театралния колектив при читалище “Пенчо Славейков-1871” в Трявна. В този ден ще последват още три представления, като в останалите дни на проявата театралите ще играят по 3 или 4 постановки.
Официалната церемония за награждаването на отличените актьори и колективи и закриването на фестивала е насрочена за събота, 27 октомври, от 18.30 ч.
Ето я и пълната програма за фестивала.

Понеделник, 22 октомври
11 ч. – гр. Трявна – театрален колектив при НЧ “Пенчо Славейков-1871”
Пиеса: “Любов под хипноза” от Василий Сигарев
Режисьор – Николай Узунов
14 ч. – гр. София – театрална школа “Юлий” при НЧ “Г. С. Раковски-1925”
Пиеса: “Предложение” и пригоденият разказ за сцена “Годеник и дядо” от А. П. Чехов
Режисьор: Владимир Мастиков
16 ч. – гр. Ботевград – Драматичен театър при НЧ “Христо Ботев-1884”
Пиеса “Не сме от тях…” по Чудомир
Режисьор: Николай Найденов
18 ч. – гр. Своге – Любителски театър “Асорти” при НЧ “Градище-1907”
Пиеса: “Прах при прахта” от Харолд Пинтър
Режисьор: Мариета Любенова

Вторник, 23 октомври
14 ч. – гр. Първомай – Театрален състав при НЧ “Пробуда-1905”
Пиеса: “НЕотРАЗима на 50” от Жанета Стоянова
Режисьор: Теодора Кирякова
16 ч. – гр. Златица – Самодеен театрален състав “Мара Пенкова” при НЧ “Христо Смирненски-1889”
Пиеса: “Дядовата Славчова унука” от Тодор Влайков
Режисьори: Веселин Рогачев, Мария Овчарова
18 ч. – гр. Костинброд – Театър “Цветан Станков” при НЧ “Иван Вазов-1947”
Пиеса: “Деца на света” от Стефан Цанев
Режисьор: Милослав Милославов

Сряда, 24 октомври
11 ч. – с. Козаревец – Театрална трупа “Парашкев Парашкевов” при НЧ “Земеделие-1899”
Пиеса: “Женско царство” от Ст. Л. Костов
Режисьор: Стефка Петрова
14 ч. – с. Кортен – Театрален състав при НЧ “Светлина-1872”
Пиеса: “Нашенци от наше село” по Чудомир
Режисьор: Иван Иванов
16 ч. – гр. Павликени – Любителски театрален колектив при НЧ “Братство-1884”
Пиеса: “Женско царство” от Ст. Л. Костов
Режисьор: Тошко Крумов
18 ч. – гр. Гълъбово – Общински театър при ДК “Енергетик”
Пиеса: “То беше чучулига, Жулиета” от Ефраим Кишон
Режисьор: Петър Тосков

Четвъртък, 25 октомври
11 ч. – гр. София – Театрален клуб “Към сцената на живота” при НЧ “Николай Хайтов-1936”
Пиеса: “Снежната кралица” – драматизация Цвета Балийска
Режисьор: Цвета Балийска
14 ч. – гр. Велико Търново – Театрална трупа “Жар” при НЧ “Пламък-2016”
Пиеса: “Бар “Роза и венец” от Джон Пристли
Режисьор: Цанка Цанова
16 ч. – гр. Левски – театрален състав при НЧ “Георги Парцалев-1901”
Пиеса: “Вражалец” от Ст. Л. Костов
Режисьор: Сергей Константинов
18 ч. – гр. Раднево – Общински театър “Ангел Колев” при ОБЦК “Нончо Воденичаров”
Пиеса: “Без докачение, моля” по Чудомир
Режисьор: Ивелин Керанов

Петък, 26 октомври
11 ч. – гр. София – Младежки театър “Драмеди” при НЧ “Николай Хайтов-1936”
Пиеса: “Очите на хората” – авторски спектакъл от Цвета Балийска и Братан Братанов
Режисьор: Цвета Балийска
14 ч. – гр. Горна Оряховица, с. Драганово – Драматичен театър при НЧ “Напредък-1869” и НЧ “Съединение-1888”
Пиеса: “Големанов” от Ст. Л. Костов
Режисьор: Кирил Ангелов
16 ч. – гр. Брезник – Самодеен театър при НЧ “Просвещение-1870”
Пиеса: “Не всеки крадец е мошеник” от Дарио Фо
Режисьор: Иван Танев
18 ч. – гр. Каварна – Читалищен театър “Проф. Гочо Гочев” при НЧ “Съгласие-1890”
Пиеса: “Само за мъже” от Дарио Фо
Режисьори: Злати Златев, Цанев

Събота, 27 октомври
10.30 ч. – гр. Долна Оряховица – Театрален състав при “Христо Козлев-1883”
Пиеса: “Свекърва” от Антон Страшимиров
Режисьор: Стефка Петрова
13 ч. – гр. София – Театрална работилница “Мариан Бачев и Аркадия Фюжън Арт” при НЧ “Николай Хайтов-1936”
Пиеса: Inside Out Teen – драматизация по текстове на Мария Касимова-Моасо, Йоана Мирчева, Илияна Георгиева, Енислава Денкова, Николай Паунов
Сценична адаптация: Милена Видер
15.30 ч. – гр. Велинград – Театрален колектив при НЧ “Отец Паисий-1893”
Пиеса: “Адаптация” по картини от българската действителност
Режисьор: Христо Стойчев
18.30 ч. – Официална церемония по награждаване и закриване на фестивала

Leave a Reply