Новини, Спорт

3 от 3 за жените срещу „Славия”

Жените на „Рилски спортист” започнаха новата година с победа. Нашите момичета сразиха на 8 януари в “Арена Самоков” с 58:50 „Славия”, постигайки трети успех през сезона в Националната баскетболна лига. Така възпитаничките на Красимира Банова взеха глътка въздух след 5-те поредни загуби от „Монтана”, „Нефтохимик”, „Левски”, „Дунав” и „Берое”.
Тимът ни на практика е сигурен за шестото място, тъй като преднината му пред „белите” е вече 3 точки след преполовяването на първенството.
Домакините тръгнаха плахо в срещата и след първата четвърт изоставаха с 10:15. До полувремето Катерина Рудева и компания наваксаха малко и постопиха аванса на съперничките си – 25:27.
Преломът дойде в заключителните минути, когато с точна стрелба от средно разстояние „Рилски” успя да вземе победата. Четири състезателки на отбора записаха двуцифрово изражение от точки в актива си – Вероника Джикова /12/, Кристина Пейчинова /11/, Катерина Рудева /10/ и Цветелина Николова /10/.
Самоковки взеха борбата под коша – 40:32, бяха по-добри и от линията за наказателни удари /78:50 %/, а и надиплиха 6 асистенции повече от столичанки – 13 срещу 7.
„Можем много повече, тепърва ще разкриваме потенциала си. Нужно е само да си повярваме и ще вземем още победи в лигата”, заявиха след края на мача от лагера на нашите.
В следващия кръг „Р. спортист” гостува на „Монтана”. Двубоят е на 14 януари, събота, от 18 ч. в местната зала „Младост”.
„Рилски спортист”: Джикова – 12, Рудева – 10, Ушагелова – 6, Фаръл – 5, Рангелова – 4 /Пейчинова – 11, Цв. Николова – 10/.