3:1 за самоковци в Говедарци

Лидерът в Източната “А” ОФГ “Рилски спортист” се поизпоти срещу “Рилец” в Говедарци, но все пак стигна до 15-ата си победа от началото на шампионата с 3:1. Това позволи на самоковци да се откъснат с цели 13 точки пред преследвача си “Бенковски” /Костенец/, който в този кръг завърши 3:3 при визитата си на “Мътивир” в Ихтиман.
Домакините от най-голямото село в общината изненадващо поведоха в резултата в средата на първата част и така наказаха няколкото пропуски на играчи в оранжево. През вторите 45 минути обаче на терена имаше само един отбор – самоковският. Възпитаниците на Николай Вуков вдигнаха оборотите, а и влизането в игра на 39-годишния Иван Гемеджиев сякаш преобрази състава.
Неминуемото се случи в 53-ата минута, когато Георги Митров възстанови равенството след двойно с Васил Киров и последвал рикошет. След час игра гостите вече имаха преднина от един гол – точен след мълниеносна контраатака бе вездесъщият Киров, оползотворил прекрасно подаване на Гемеджиев.
Точка на спора сложи неудържимият в този мач Митров, който препарира стража на домакините в 75-ата минута. Жоро бе изведен с едно докосване от Киров и останал сам срещу вратаря, нямаше проблем да промуши топката в мрежата.
До края на срещата Митров можеше да запише и хеттрик, но шансът му изневери в две идентични ситуации.