5:1 – и „Рилец” /Говедарци/ се опари в Самоков

Иван Гемеджиев и Васил Киров

ФК “Рилски спортист” надигра с категоричното 5:1 “Рилец” /Говедарци/ в регионалното дерби от 6-ия кръг на “А” ОФГ. За “Рилски” хеттрик отбеляза халфът Ивайло Захариев-Пиф, а по едно попадение добавиха Божидар Тодоров и Васил Киров. Точен за “Рилец” бе Карабонев. Близо 500 души, някои от които бяха дошли за мача от Говедарци, изгледаха на живо продукцията на тимовете в слънчевия следобед на 20 октомври.
Началото на двубоя не предвещаваше подобно развитие. Гостите стояха тактически правилно на терена и за “Рилски” бе много трудно да организира смислени атаки. В 27-ата мин. все пак късметът се усмихна на домакините. След центриране от ъглов удар няколко играчи се разминаха с коженото кълбо и почти от голлинията юношата Божидар Тодоров откри резултата. Така 17-годишният бек ознаменува с гол дебютния си старт в титулярната единайсеторка на старшията Николай Вуков.
След изпълнението на център Кирил Карабонев от гостите се откъсна сам срещу стража Калоян Попов, но реферът свири засада, която бе спорна. Масираните протести на играча и гостуващия щаб доведоха единствено до жълт картон за бързоногото крило. В следващата атака пък гол на Гемеджиев бе отменен също поради засада. Ветеранът имаше възможност в последната минута на полувремето да покачи резултата на 2:0, но ударът му от воле срещна страничния стълб на вратата.
Втората част започна вяло и без положения пред двете врати. При едно от редките си нападения в 64-ата мин. обаче гостите успяха да реализират. Карабонев бе изведен по превъзходен начин по дясното крило и с отмерен удар успя да изненада Попов за 1:1.
Изравняването на резултата като че ли стресна самоковци и само минута по-късно “Р. спортист” си върна преднината. Захариев се оказа в прегръдките на съотборниците си след двойно подаване и удар покрай вратаря на гостите. Десет минути по-късно, в 75-ата мин., Пиф се разписа за втори път след страхотен пробив отдясно на най-дейния в редиците на “скиорите” Иван Гемеджиев. Гемето бе в основата и на четвъртия гол, когато литна двама защитници на “Рилец” и намери отлично Васко Киров на точката на дузпата. За ветерана бе детска игра да покачи на 4:1. Финалният акорд в срещата дойде след силен изстрел от фаул на Киров. Стражът на гостите изби топката, но притичалият Захариев вкара своя трети гол в двубоя.
Янко Ангелов и Калоян Кирилов пропуснаха победата на “Рилски”. Първият изгоря с червен картон при гостуването в Долна баня. По време на драматичната среща с “Левски” /5:4 за „Р. спортист”/ Янко бе грубо освиркван от играчите на “Мътивир” /Ихтиман/, които подкрепяха домакините. След победното попадение нервите му не издържаха и той отговори на нападките от трибуните, което му костваше директен червен картон. К. Кирилов пък се контузи и бе заменен принудително в същата среща. Мача пропусна и офанзивният футболист Георги Митров-Кеч. В игра срещу “Рилец” пък се завърна стожерът в самоковската отбрана Иван Иванов, който изтърпя наказание от 3 срещи.
С победата “Рилски спортист” запази лидерската си позиция в групата, а “Рилец” се смъкна на шесто място. В следващия кръг – на 27 октомври, неделя, от 16 ч. самоковци гостуват на ЖСК /Ихтиман/.

“Р. спортист”: Попов, Спасов, Иванов, Пътников, Тодоров, Колев, Вл. Додов /80 – Сп. Лобутов/, Захариев, Кр. Додов, Киров, Гемеджиев