Зимни спортове, Новини, Спорт

80 сноубордисти на купа “Мальовица”, 13 самоковци стъпиха на подиума

Цели 80 състезатели от 9 клуба участваха във второто издание на надпреварата за купа “Мальовица” в дисциплината слоупстайл, състояла се на 25 февруари в едноименния зимен център.
Чудесното време и добре подготвеното трасе позволиха на участници и публика да се насладят максимално на спортния ден. В крайна сметка представителите на двата самоковски клуба – “Бороборд” и “ОуТиПи”, спечелиха общо 13 от възможните 30 медала – 8 златни, 3 сребърни и 2 бронзови.
Михаил Минков направи най-зрелищните трикове при юношите до 19 г. и заслужено се поздрави с победата. Съотборникът му в “Бороборд” Симеон Чалъков пък зае осмото място. Титлата в тази възрастова група при дамите спечели друг кадър на “Бороборд” – Неда Пенчева, докато шеста завърши Веселина Узунова.
Кристиян и Велизар Крумови заеха второ и трето място при момчетата до 15 г., където пети се нареди Костадин Узунов. Четвърта при момичетата до 15 г. пък стана Леа Чапкънова.
Георги Караджинов от “ОуТиПи” се окичи със златния медал при 13-годишните. Девети тук стана съотборникът му Антон Милър, а пети и седми завършиха “боробордистите” Георги Чалъков и Данаил Барански. Яна Попова пък продължи доминацията си при момичетата до 13 г. и спечели пореден старт от началото на сезона.
Антоний Антонов от “Бороборд” триумфира с титлата в най-многолюдната категория – на момчетата до 11 г. Девети и десети се наредиха съотборниците му Мартин Райчев и Камен Докузов, а на 4-о, 6-о, 7-о и 11-о място завършиха Филип Добрев, Константин Комсалов, Рей Милър и Алекс Попов от “ОуТиПи”. Още една представителка на “Бороборд” затвърди доминацията на клуба в женските направления. Радостина Славова спечели при 11-годишните, а четвъртото място зае Антоанет Иванова.
И при най-малките участници (до 8-годишна възраст) двете златни отличия отидоха на сметката на “Бороборд”. Василена Трайкова и Карина Демирева бяха на първо и второ място при момичетата, а Константин Савчов и Иво Добруджански заеха първите две места при момчетата. Бронзът тук бе Марко Добрев от “ОуТиПи”.
“Имахме удоволствието да осъществим още едно ползотворно събитие, организирано с много емоции, предизвикателства и усмивки. Купа „Мальовица“ приветства деца, родители и приятели, които станаха част от един спортен арт форум в дисциплината Slopestyle. В надпреварата участваха 80 състезатели от 10 клуба! Гордеем се с всички деца, взели участие в състезанието, и сме удовлетворени от факта, че продължавате да сте все така активни и отдадени на сноуборда. Изказваме огромни благодарности към екипа на “Мальовица Ски”, че ни подсигуриха терен и ни съдействаха през цялото време за организацията и провеждането на това събитие”, споделиха съорганизаторите на състезанието от клуб “Бороборд”.