9 победи от 9 мача след 2:0 в Елин Пелин

Ивайло Захариев-Пиф /вляво/ и Георги Митров-Кеч осигуриха победата на своите още до 15-ата минута

С голове на Ивайло Захариев-Пиф и Георги Митров-Кеч “Рилски спортист” прекърши с 2:0 “Левски” /Елин Пелин/ като гост на 9 ноември и продължава победната си серия по терените на Източната “А” ОФГ. Самоковци са с пълен актив от 27 точки след първите 9 кръга и вече не могат да бъдат изместени от първото място през есента и на теория.
Попаденията за тима ни паднаха още в първия четвърт час. Първо Васко Киров центрира остро в пеналта в 6-ата минута и останалият непокрит Митров вкара топката с глава в мрежата на елинпелинци. 9 минути по-късно вездесъщият Киров изведе по крилото Захариев и за голмайстора ни не бе проблем да покачи на 2:0.
Гостите продължиха да натискат, но пропуски на Иван Гемеджиев, Захариев и Красимир Вардаров не позволиха на отбора да увеличи преднината си. През второто полувреме Гемето и Митров удариха и по една греда за всеобща радост на домакините.
Впечатление на всички в лагера на “Р. спортист” направи рекордно ниската посещаемост на стадиона в Елин Пелин. Едва 20-ина фена изгледаха сблъсъка на иначе кокетното съоръжение в 7-хилядното градче.
В следващия кръг възпитаниците на Николай Вуков почиват, а на 23 ноември приемат на ст. „Искър” отбора на “Керамик”.