След като преживя разгром с 1:9 от „Пирин” /Бл/ в миналия кръг, ФК „Рилски спортист” понесе нов звучен шамар – 0:4 от „Оборище” у дома. С поредното си неубедително представяне самоковските футболисти се утвърдиха като един от кандидатите за изпадане. След 11 кръга възпитаниците на Младен Огнянов заемат притеснителната 14-а позиция с актив от едва 7 точки и голова разлика 12:29.
Двубоят на ст. „Искър” на 28 октомври на практика бе решен още до почивката, когато гостите поведоха с 2:0 с голове на Стоев /1 мин./ и Чилингиров /17/. През втората част статуквото на терена не се промени и тимът от Панагюрище резонно стигна до още две попадения, дело на Янков /66/ и Нетов /82/.
„Това бе най-малкото, с което можехме да победим съперника. Момчетата се раздадоха докрай и успехът е налице. Сега насочваме вниманието си към сблъсъка с „Витоша” /Бистрица/ в неделя”, доволен бе след победата наставникът на „Оборище” Георги Куцовски.
В „Рилски” пък логично настроение липсваше. Омърлушени бяха и феновете на отбора.
В следващия кръг – на 4 ноември, неделя, от 14 ч. тимът ни гостува на намиращия се във възход състав на „Струмска слава” /Радомир/.

+ There are no comments
Add yours