Ще се вземат ли мерки срещу кражбите и посегателствата?

Отворено писмо до кмета и Общинския съвет

Ние, долуподписаните, притежаваме и обработваме имоти в м. Радината воденица и по поречието на Луковица. Изразяваме негодувание и тревога от посегателствата и кражбите в тези имоти, както и срещу незаконния извоз на дървесина и срещу нерегламентираните сметища в този район. Във връзка с това настояваме да се предприемат следните мерки:
– Да се постави подходяща охранителна камера на североизточната стена на хотел „Бистрица”, която да покрива пространството /включително черния път/ между оградата на хотела и оградата на намиращото се в съседство бивше военно поделение. Имаме съгласието на собствениците на хотела и уверението на специалисти /включително и от МВР/ за безпроблемно техническо изпълнение.
– Във възможно по-кратко време да се приеме от Общинския съвет наредба за регистрация на превозните средства с животинска тяга. Този документ би трябвало да се изготви съвместно с РУП-Самоков. Предлагаме регистрацията да се извършва безплатно, но глобите за движение на нерегистрирани превозни средства с животинска тяга да са завишени.
Като самоковски граждани и данъкоплатци се надяваме, че ще направите необходимото за изпълнение на посочените по-горе мерки, както и че в последствие ще упражнявате нужния контрол за ефективното им прилагане, за да бъдат защитени частният и общественият интерес.

Писмото е подписано от 10 стопани на имоти в района

Можете да харесате

+ There are no comments

Add yours