Няма големи промени в сведенията на Бюрото по труда за безработицата в общината през август в сравнение с показателите за предходния месец. 3263 души – 20,9 %, са регистрираните безработни.
Повече от хората без работа са жени. Както обикновено, най-много – 1310, са безработните с начално и по-ниско образование.
Общо 169 са незаетите висшисти. По този повод от Бюрото по труда напомниха, че младежи с висше образование, желаещи да започнат работа в администрацията, могат да подадат документи за участие по програмата “Старт в кариерата”. Квотата за Община Самоков включва 5 работни места.
През август с посредничеството на Бюрото по труда са постъпили на работа – предимно в сферата на услугите – 107 души. Общо 143 пък са новорегистрираните безработни.

+ There are no comments
Add yours