От началото на годината до края на август за принудително събиране на неплатени данъци на съдия изпълнител са предадени общо 123 длъжника – 81 души и 42 юридически лица. Общо задълженията към общинската хазна възлизат на 143 434 лв. От тях засега, по данни на администрацията, са събрани 20 644 лв.
На интернет страницата на Общината е публикуван пореден списък на 69 лица със задължения, които не са намерени на адреса, посочен от тях за кореспонденция, за да им бъдат връчени покани за доброволно погасяване.
От отдел „Местни данъци и такси” на Общината напомниха, че лицата от този списък в срок от две седмици трябва да се явят в отдела. В противен случай ще се премине към издаване на акт за установяване на публични общински вземания и предаване на длъжниците на съдия изпълнител.

+ There are no comments
Add yours