
Несгодите в баскетболния „Рилски спортист“ продължават с пълна сила. След като загубиха на старта на първенството от „Черно море“ /69:73/, във 2-ия кръг нашите момчета паднаха след продължение от вицешампиона „Балкан“ – 89:96 /79:79 в редовното време/. Домакините явно са преследвани от малшанс, тъй като и в предсезонната подготовка на няколко пъти допуснаха подобни нелепи поражения.
Всъщност сега Йордан Бозов и компания загубиха спечелен мач. След като сториха по-трудното – на два пъти наваксаха сериозно изоставане, самоковци не издържаха на напрежението в самия край на срещата. Те водеха със 79:77 секунди преди края, но няколко неточни изстрела от фаул линията доведоха до това тимът ни да изпусне крехкия си аванс.
По ирония на съдбата пък най-добрият на паркета – Франк Търнър, изпусна в последната секунда да донесе успеха на своите след пробив. Търнър завърши дуела с актив от 25 точки, 9 борби и 7 асистенции, оформяйки КПД от 37 пункта. Златин Георгиев-Голди и капитанът Бозов пък добавиха по 14 т.
В тон със събитията в залата бе и изказването на наставника Росен Барчовски, който бе много ядосан пред журналистите в микс зоната.
„Балкан“ можеше да спечели само ако ние им подарим двубоя. Така и се получи. Мачът иначе на практика го бяхме спечелили. Направихме обаче две недопустими грешки. Това си беше чист подарък от наша страна“, бесен бе опитният наставник.
„Иначе се гордея с отбора, играхме страхотно. Обърнахме мача, когато вървеше зле за нас. Показахме доста хубави неща, но накрая всичко се обърка. А трябваше просто да реализираме един кош“, съжаляваше бившият държавен селекционер.
„Рилски спортист“ може да поправи грешката си в събота, когато гостува на „Спартак“ /Пл/. Сблъсъкът край Панорамата е с начален час 18.00, а любопитното е, че плевенчани до момента са с пълен актив точки, след като надиграха последователно „Черноморец“ у дома и „Черно море“ насред Варна.
НБЛ, 2 кръг
„Черноморец“ – „Левски“ – 58:97
„Рилски спортист“ – „Балкан“ – 89:96
„Черно море“ – „Спартак“ /Пл/ – 75:84
„Лукойл Академик“ – „Академик“ /Пд/ – 101:56
„Ямбол“ – „Берое“ – 71:81

+ There are no comments
Add yours