Борба, Новини, Спорт

Kадетите 4-и за купа “София”

“Рилски спортист” /кадети/ с треньор Димитър Магаев завърши четвърти в отборното класиране на традиционния турнир по класическа борба за купа “София”. В столичната зала “Диана” нашите момчета надиграха с 6:4 “Изобор” /Пл/ в първия кръг, но във втория паднаха с 4:6 от домакина “Левски”. При разпределението за медалите самоковските борци не устояха на напъна на съперниците си от “Васил и Георги Илиеви” и след оспорвана битка преклониха глави за 4:6.
Победител в турнира стана “Левски”. Втори след голяма въртележка изскочи “Изобор”, а трета остана селекцията на “Васил и Георги Илиеви”.
Схватките бяха изгледани на живо от куп родни легенди – Рахмат Софиади, Николай Гергов, Явор Янакиев, Валентин Райчев, Серафим Бързаков. Двубоите проследи и президентът на федерацията Валентин Йорданов.