Антоний Антонов, Борис Петров, Яна Попова, Неда Пенчева и Симеон Чалъков оставиха купа „Бороборд джуниър” в Самоков

Снимка: Константин Тръпчев

5 златни, 7 сребърни и 10 бронзови отличия грабнаха самоковските сноубордисти от трите старта за купа „Бороборд джуниър”, състояли се между 9 и 11 март в Боровец.
Яна Попова стана двукратна шампионка при 11-годишните, като добави и бронзов медал в колекцията си. Веднъж трета тук бе и Леа Чапкънова. Титла, второ и трето място при 8-годишните записа Антоний Антонов, а съотборникът му Иван Ахтаподов взе сребро и два бронза. Неда Пенчева също стъпи на върха, а и на два пъти остана в неговото подножие, на второ място при 15-годишните. В същата възрастова група при момчетата шампионски спускания направиха Симеон Чалъков и Борис Петров, а последният добави и едно сребърно отличие. Завидно постоянство при 11-годишните прояви Георги Чалъков, който и в трите старта завърши трети. Веднъж трети при момчетата до 13 г. бе и Кристиян Крумов.
Георги Караджинов от другия наш клуб „ОуТиПи” пък се окичи със сребърен и бронзов медал.
В състезанията участва и племенникът на звездата Радослав Янков Стоян Пепеланов. Той дори стигна и до разпределението на медалите при 11-годишните под ръководството на майка си и сестра на Радо Янков – Ружа, от клуб „Амер спортс” от Чепеларе.
„Щастливи сме, че броят на състезателите в надпреварата нараства с всяка година – от 35 деца през 2016 г. до над 80 през 2018-а. Купа „Бороборд джуниър“ е уникална с трите си дисциплини, които дават шанс на младежите да покажат качествата си и да разгърнат потенциала си. Както обикновено, организацията беше на ниво. Всички останаха усмихнати и доволни, а това е най-важното”, коментира Христо Ахтаподов – председател и треньор в клуб „Бороборд”, който бе съорганизатор на проявата заедно с „Бороспорт”. Наградите за победителите пък бяха осигурени от „Мтел” и магазини „Контрабанда“. Мотото на „Бороборд джуниър“ бе „Там, където изгряват звездите“.