Сноубордистите Яна Попова и Мартин Райчев – шампиони на бордъркрос в Чепеларе

Общо 7 медала спечелиха самоковските сноубордисти от бордъркроса за купа „Борд Райдър”, състоял се на 25 март в ски зона „Мечи Чал” край Чепеларе.
Мартин Райчев и Камен Докузов от клуб „Бороборд” стана първи и втори при децата до 8 г., а самоковската доминация тук затвърди и третият – Даниел Белниколовски от клуб „ОТП”.
Яна Попова от „Бороборд” отново бе над всички и спечели пореден старт през сезона при 11-годишните момичета. При момчетата в тази възрастова група трети стана съотборникът й Антоний Антонов, а четвърти, седми и девети се наредиха Данаил Барански, Иван Ахтаподов и Георги Чалъков.
Кристиян Крумов се окичи със сребърен медал от бордъркроса при момчетата до 13 г., а съотборниците му Александър Йовичин и Велизар Крумов завършиха четвърти и пети. Дария Митрева и Леа Чапкънова пък заеха 9-о и 10-о място при момичетата до 13 г.
При най-големите участници – до 15-годишна възраст, Неда Пенчева заслужи бронзовото отличие. Близо до това постижение бе и Симеон Чалъков, който в крайна сметка остана четвърти. Иван Милошев и Павел Вълков пък завършиха на 10-о и 11-о място.