Борците Георги Попов и Петър Горняшки – държавни шампиони, Здравко Ников – трети

Три медала извоюваха състезателите на клуб „Рилски спортист” от държавния лично-отборен шампионат по борба за кадети, състоял се на 9 и 10 юни в Плевен.
Георги Попов триумфира в категория до 48 кг, а постижението му бе дублирано и от Петър Горняшки при 71-килограмовите. Здравко Ников пък се окичи с бронзов медал при класиците до 80 кг. На косъм от място на почетната стълбичка остана и Радослав Клашнов, който завърши четвърти в категория до 45 кг.
В изключително оспорвана надпревара титлата в отборното класиране спечели тимът на „Тетевен” със 120 точки. Втори завършиха представителите на домакина „Изобор” със 114 пункта, а третото място заеха борците на „Локомотив” /Варна/ със 105 т.