Младите самоковски борци – втори в България

С пет медала – 1 златен, 1 сребърен и три бронзови, се завърнаха борците на „Рилски спортист” от държавния лично-отборен шампионат в Пловдив /2-3 юни/.
Титлата за самоковския клуб донесе Георги Раев в категорията до 85 кг. Трети в същата група се нареди Иван Георгиев. Сребърното отличие стана достояние на Любомир Павлов при 42-килограмовите. С бронза се окичиха още Рашко Каменаров /до 73 кг/ и Георги Бошнаков /над 85 кг/.
Близко до място на почетната стълбичка останаха Радослав Клашнов и Валентин Валентинов, завършили пети в кат. до 38 и над 85 кг.
В крайното класиране „Рилски спортист” зае призовото второ място. Клубът ни бе изпреварен единствено от „Изобор” /Плевен/, а тройката затвориха борците на „Левски” /Сф/.