Вторият отбор на „Рилски” се бори, но не удържа „Шампион 2006”

Младежкият състав на „Рилски спортист” загуби първото си домакинство за сезона в западната „А” група. Самоковци отстъпиха на 28 октомври на „Шампион 2006” с огледален резултат – 68:86.
Въпреки това възпитаниците на Борислав Трифонов не бива да униват, защото в рамките на 25 мин. играха напълно равностойно. Те дори бяха по-добрият състав в началото на срещата и спечелиха първата четвърт с 25:18. Столичани обаче успяха да неутрализират пасива си до полувремето и дори поведоха при 42:40. Веднъж набрали скорост, макар и с леки колебания в третата четвърт, гостите не погледнаха назад и спечелиха мача. Това бе първа победа за „Шампион 2006” в професионалния баскетбол, тъй като до момента клубът нямаше мъжка гарнитура, а от началото на сезона допусна две поражения.
Ангел Илиев бе неудържим и наниза 29 точки в коша на домакините, а Цветомир Акимов наказа един от бившите си отбори със 17 пункта.
Центърът на „Рилски” Николай Гелов изигра много силен мач и завърши с дабъл-дабъл от 24 точки и 11 борби. Стоян Георгиев записа 15 точки, а Мирослав Васов се отчете с 12 пункта.
„Рилски спортист 2”: Гелов 24, Васов 12, Илиев 5, Пл. Стефанов 3, Попов 3 /Георгиев 15, Смилкин 4, Боянов 2, Стоянов, Николов, Д. Стефанов/.
В следващия кръг младите самоковци гостуват на „Видабаскет” във Видин на 4 ноември, неделя, от 17 ч.