Ивана Николова поведе кадетките на България към първа победа на Балканиадата

Ключова роля за първия успех на България на Балканиадата за кадетки до 16 г. над втория състав на Румъния с 61:58 имаше самоковката Ивана Николова. Младата надежда на “Рилски спортист” бе най-дейна и резултатна за “трикольорките”, като наниза 13 точки, хвана 7 борби, направи една асистенция и отне една топка от противникова състезателка. Съотборничката на Ивана в редиците на водения от Борислав Трифонов самоковски тим Християна Николова пък добави 1 точка, хвана 3 борби и отне три топки за 18-минутния си престой на паркета.
Иначе нашите момичета започнаха мача уверено, въпреки двете си загуби на старта на шампионата в Букурещ и след 20 мин. игра в зала “Лия Манолиу” имаха солиден аванс – 33:23. Постепенно домакините заиграха по-концентрирано и дори успяха да поведат в началото на последната част. Силни заключителни минути за възпитаничките на Борислава Мандур обаче им позволиха да се поздравят с първи успех в надпреварата.
Днес от 12.30 българките излизат в последния си мач на Балканиадата срещу абсолютния лидер до момента Унгария.