Дуо Николови с 4 т., България /до 16 г./ тръгна със загуба на Балканиадата

Самоковките-участнички в националния отбор на България за кадетки до 16 г. Ивана Николова и Християна Николова не успяха да предотвратят загубата от Турция с 33:53 на старта на Балканиадата в Букурещ днес.
Възпитаничките на Борислава Мандур се държаха равностойно на паркета в зала “Лия Манолиу” в румънската столица през първото полувреме и на голямата почивка те изоставаха със само един пункт – 16:17. Играта на “трикольорките” в нападение така и не потръгна, а туркините най-накрая успяха да пробият защитата ни, за да установят контрол над срещата в третия период и да доиграят спокойно мача.
Хриси Николова оформи втория най-добър КПД от българките, като за 13 мин. записа 2 т. и хвана 5 борби. Ивана пък се отчете с по 2 точки и борби и 1 асистенция.
Утре – неделя, 18 декември, от 17 ч. кадетките ни ще премерят възможностите си срещу тима на домакините.