И “Берое” преклони глава пред “Рилски спортист”

Снимка: НБЛ

БК Рилски спортист” увеличи на 7 поредните си победи в Националната баскетболна лига след като на 28 декември спечели домакинството си на “Берое” със 74:64. Така възпитаниците на треньора Людмил Хаджисотиров продължават да делят първото място в класирането с актив от 7 победи и 1 загуба, каквито са показателите и на “Левски Лукойл”.
Ключови за успеха в иначе слаборезултатния мач бяха концентрацията и последователността на домакините, които направиха само 8 грешки в хода на срещата, а и не допуснаха амплитуди в представянето си. Самоковци спечелиха първите две части с по 5 точки разлика и така се оттеглиха на почивката при 39:29 в своя полза. Последва равностойно второ полувреме, в което обаче нашите момчета не дадоха никакви възможности на старозагорци да се върнат в мача.
Брендън Браун изигра най-добрата си среща от началото на кампанията. 180-сантиметровият американски гард записа рекордните за сезона 25 точки, към които добави 8 борби и 3 асистенции. Сънародникът му Трей Портър оформи дабъл-дабъл от 11 точки и 10 борби, а Николас Карвачо  добави с 11 пункта и 8 борби.
Джими Гавин бе най-деен за “Берое” с 13 точки, докато бившият състезател на “Рилски спортист” Николай Стоянов и Седариан Рейнс се отчетоха с по 10. Самоковският център в редиците на тима от Стара Загора Станислав Ваклинов пък се появи от резервната скамейка и завърши с 5 борби и по 2 точки и асистенции.
В следващия кръг “Рилски спортист” гостува на “Левски Лукойл” на 4 януари в директен сблъсък за първото място.
“Рилски спортист”: Брендън Браун 25, Николас Карвачо 11, Павлин Иванов 5, Златин Георгиев 3, Алекс Симеонов 3 /Трей Портър 11, Николай Георгиев 6, Мирослав Васов 5, Тихомир Желев 3, Деян Карамфилов 2/.
“Берое”: Джими Гавин 13, Николай Стоянов 10, Седариан Рейнс 10, Дерик Джийн 8, Симеон Илиев 2 /Кейлъб Бишъп 9, Павел Маринов 6, Брейди Роуз 4, Станислав Ваклинов 2, Костадин Лазаров/.