Конкурс „Как се грижим за природата”
В младежкия дом в понеделник, на 22 април, бяха тържествено връчени наградите на призьорите в обявения от дома по случай Деня на Земята конкурс за [още…]
В младежкия дом в понеделник, на 22 април, бяха тържествено връчени наградите на призьорите в обявения от дома по случай Деня на Земята конкурс за [още…]
В ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” на 22 април бе отбелязан международният Ден на Земята. Тържеството бе организирано от клуб ”Природолюбител”, който функционира от [още…]
Учениците от СОУ „Отец Паисий” участваха активно в изявите в училището в събота, на 20 април, по случай Световния ден на Земята. В двора на [още…]
Християнството е философия, която се стреми да освободи човешката душа от злото и да утвърди в обществото морални ценности. Бог е дал на хората възможностите [още…]
От 22 до 30 април ОУ „Митрополит Авксентий Велешки” организира Дни на отворените врати. Първият ден – в понеделник, бе посветен на празника на Земята. [още…]
Чудесно тържество под надслов „Вълшебният свят на билките” сътвориха на 19 април в Общинската библиотека „Паисий Хилендарски” ученици от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” [още…]
Бюфетът в СОУ „Отец Паисий” бе отдаден под наем на общински търг с явно наддаване за 564 лв. месечно. Търгът се състоя на 16 април. [още…]
В детския отдел на Общинската библиотека „Паисий Хилендарски” на 18 април гостуваха второкласници от ОУ „Митрополит Авксентий Велешки” с класен ръководител П. Дюлгерова. Изявата бе [още…]
16 април бе щастлив ден за града ни. Самоковци посрещнаха сърдечно първия български космонавт Георги Иванов в дните, когато се навършиха 34 години от неговия [още…]
От септември 2012 г. в НУ „Петър Берон” се изпълнява проект „Включващо обучение”. Училището е едно от 84-те пилотни учебни заведения в страната. Проектът се [още…]
Началото на всички нас е, когато прекрачим за първи път прага на училището. Родителите ни се доверяват на хората, наречени учители. Учителите ни дават всичко, [още…]
Дебютната книга „Лунните момичета” на ученичката от Професионалната гимназия по туризъм 15-годишната Сияйна Ангелова бе представена на 11 април в общинската библиотека „Паисий Хилендарски”. Заобиколена [още…]
В ОДЗ „Звънче” на 12 април продължи тазгодишният „Маратон на четенето”. С много голям интерес по-големите деца слушаха приказки, прочетени от дългогодишната библиотекарка Василка Фингарска. [още…]
Във връзка с националната акция „Да изчистим България за един ден” и програмата на Община Самоков за пролетно почистване фирма „РеПак” организира томбола във всички [още…]