Какво да учим? – „Организация на туризма и свободното време”!
В Професионалната гимназия по туризъм се изучава специалност „Организация на туризма и свободното време”. Туризмът е най-бързо развиващият се сектор на българската икономика, а в [още…]
В Професионалната гимназия по туризъм се изучава специалност „Организация на туризма и свободното време”. Туризмът е най-бързо развиващият се сектор на българската икономика, а в [още…]
Със златния почетен знак на Самоков по решение на Общинския съвет от 21 май се удостояват по случай 24 май и за резултатната си работа [още…]
На церемония в Градската художествената галерия „Проф. Васил Захариев” на 19 май ръководители на Общината наградиха отличниците на випуск 2015. Общо 98 девойки и младежи [още…]
За първи път денят на славянските просветители св. св. Кирил и Методий в Самоков по най-тържествен начин е честван на 11 май 1860 г. Свещениците [още…]
215-годишнината на най-старото самоковско учебно заведение – ОУ „Св. св. Кирил и Методий”, бе ознаменуван с поредица изяви, чиято кулминация бе тържественият концерт на 14 [още…]
На Деня на съпричастност със засегнатите от ХИВ/СПИН – 17 май, ще бъдат посветени поредица изяви в средните учебни заведения в града ни, съобщиха от [още…]
Изявите, посветени на 215-годишнината на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, започнаха на 11 май с изложба под надслов „Моето училище – една жива легенда” [още…]
Чрез презентации и филм възпитаниците на ОДЗ „Звънче” се запознаха през последните дни с правилата на движението. Много деца се включиха и в конкурса за [още…]
Представители на Гимназията по туризъм, взели активно участие в подготовката и провеждането на националната младежка конференция „Икономика за младежи” в Самоков на 8 април, се [още…]
Второкласници от ОУ „Митрополит Авксентий Велешки“ с учителки Генадиева, Динева, Спасова, Мишева, Донева и Балабанова посетиха Историческия музей по случай Международния ден на книгата. Учениците [още…]
Десетки ученици от ОУ „Митрополит Авксентий Велешки” участваха на 4 май в колопоход под надслов „Спаси живота на децата”. Изявата бе посветена на Третата глобална [още…]
Най-старото училище в града ни – ОУ „Св. св. Кирил и Методий”, ще отбележи с няколко изяви 215-годишнината от своето създаване. В понеделник, на 11 [още…]
Ученикът Калин А. Димитров от ПГ „Константин Фотинов” бе отличен със сребърен медал за представянето си на националната олимпиада по география и икономика, състояла се [още…]