Благодарност
Благодаря сърдечно на работещите в магазина “Т маркет”, които намериха и ми върнаха изгубеното от мен портмоне. Желая им здраве и да бъдат все така [още…]
Благодаря сърдечно на работещите в магазина “Т маркет”, които намериха и ми върнаха изгубеното от мен портмоне. Желая им здраве и да бъдат все така [още…]
Високо, високо, там, горе, където облаците срещат върха на планината и въздухът гъделичка ухайно ноздрите на туриста, съществува красивият национален парк “Рила”. Хора от цяла [още…]
Отворено писмо до кмета на общината г-н Владимир Георгиев Г-н кмете, през изминалите дни съм свидетел на оживено обсъждане на публикуваните в два поредни броя [още…]
Хубава придобивка от няколко години е безплатният градски транспорт в Самоков. Така възрастните или по-немощни хора могат лесно и без да плащат да слязат до [още…]
Настоятелството при народно читалище “Зора-1902 г.” – с. Голямо Дряново, Казанлъшка община, изказва публична благодарност на проф. д-р Димитър Дражев – пенсионер, за годишното абониране [още…]
Женският танцов състав ”Магдена” при народно читалище “Стойне Ангелов-1932 г.” – с. Бели Искър взе участие на 3, 4 и 5 август в Единадесетия международен [още…]
Отново като разбунен кошер е кв. “Самоково”. Собствениците на малките магазинчета и капанчета, живеещите в блокове 3, 8, 9 и в блоковете, около които има [още…]
Мнение Преди пет години, в бр. 25 на в. “Приятел” от 2007 г., под горното заглавие се опитах да приземя не до там реалистичния оптимизъм, [още…]
Отчаян и възмутен съм от състоянието на пътя за Ихтиман. Малко е да се каже, че настилката там е дупка до дупка. Тези дупки са [още…]
Спомен Напечатана беше книгата на Максим Горки – „Майка”. Литературната творба на Горки е с международно значение и е ценена високо. Какво се случи у [още…]
Лято е и майка и бащи, баби и дядовци са често навън, по детските площадки. Децата си искат своето – да поиграят на воля, да [още…]
Преди време в “Самоково” имаше квартален отговорник от МВР /полицията в града ни/. Канцеларията му беше на гърба на бившата фурна /зад автоспирката/. Ако имаше [още…]
Само бях чувала за д-р Бодурова от самоковската болница, но се случи така, че й станах пациент. Оказа се вярно всичко, което бях слушала за [още…]
През зимата бе опожарена административната сграда на Национален парк “Рила” при входа на екопътека “Бели Искър”. От тогава се мина може би половин година, но [още…]
Отклик Ето това направиха с играта си нашите волейболисти на олимпиадата в Лондон срещу най-силния си съперник в момента – Полша – доказаха, че са [още…]