Занемарено място насред града
Много хора използват пътеката, която започва от пешеходния мост срещу кв. “Самоково”, минава зад комплексите “Гранд” и “Билла” и през тревните площи завършва на кръстовището [още…]
Много хора използват пътеката, която започва от пешеходния мост срещу кв. “Самоково”, минава зад комплексите “Гранд” и “Билла” и през тревните площи завършва на кръстовището [още…]
От известно време ми прави впечатление, че вечер в градинката пред Историческия музей, срещу самата сграда на полицията, спокойно си пасе кон. Няма ли орган [още…]
Почти всяка пролет около 22 март с нетърпение много самоковци очакват появяването на първите щъркели, които имат гнездо и отглеждат поколение на покрива на бившата [още…]
Нещата от живота Бях чувал някъде този малко риторичен лаф, украсен и подправен със съвременен самоковски черен хумор. Наскоро обаче ми се удаде случай да [още…]
Сигнал с коментар Сигурно вече над 20 години стои недовършен 4-етажен жилищен блок в южната част на кв. “Самоково” /над бившата парова централа/. Навремето се [още…]
Добре е, че се взеха мерки за озеленяване и разкрасяване на нашия град – по градинките в центъра, покрай мостовете на Искъра, на кръговите кръстовища. [още…]
Искам да обърна внимание на един въпрос, който наглед за някои може да е дребен, но всъщност е важен за доста хора, които пазаруват. В [още…]
На 23 юни юбилейна годишнина навършва една от най-титулуваните, но и най-незабележима като активен турист Надка Димитрова Дашина. Родена в Саомоков, в семейството на дребния [още…]
В тези топли вече летни дни хората търсят прохлада в крайградските паркове Ридо и Лаго. През миналата година в началото на Лаго, като връзка с [още…]
През последните дни спря чешмата до тото-пункта в центъра на града ни. А от нея утоляват жаждата си и работещи наоколо, и много други жители [още…]
290 години от рождението на Отец Паисий Хилендарски, 250 години от написването на „История славянобългарска” „Четете, да знайте” Иван Вазов, „Паисий” Славянобългарска история за българския [още…]
Пътували ли сте скоро до Ихтиман или поне до Шипочан и Ново село?! Дано не ви се налага да минавате по този маршрут. Искрено и [още…]
Неотдавна зад спортната зала, при алеята до Искъра, бяха поставени три пейки. Това беше хубаво решение, тъй като тук често се събират хора – и [още…]
Доколкото се разбра, общинската управа е взела решение битпазарът – т. нар. понеделнишки пазар, да се премести на празното място срещу болницата. Дали е правилно [още…]
Първите белчинци в столицата София! Необикновено явление… Напускане на родното село с голям риск и несигурност. Разделяш се с работа, жилище, роднини, приятели… Но и [още…]