Още една сграда се разваля пред очите ни
И бившата “Трудова терапия” си отива. Сградата е вече без дограма, прозорци, порутена, дори вече личи, че и тухли се крадат от там. А иначе, [още…]
И бившата “Трудова терапия” си отива. Сградата е вече без дограма, прозорци, порутена, дори вече личи, че и тухли се крадат от там. А иначе, [още…]
“Видиш ли долу в полето, дет се мержеят, чернеят дестина дръвя върбови? Там било село Бисерча, в стари години, отколе, там се родила, живяла мамина [още…]
Благодарността е нещо много лично и обикновено достига до този, до когото се отнася, в почти интимна близост. Когато обаче тази благодарност е следствие от [още…]
Вместо фейлетон Повод за настоящата публикация ми даде читателското писмо в “Приятел” “Жени чистят, а мъжете…” /бр. 9 от 31 януари т. г./ на Д. [още…]
Васил Софин На млади години в дома ни гледахме козичка на име Роза. Обичах да си правя майтап с нея. Обикновено й духвах в лицето [още…]
Наскоро гледах в предаването “Тема” по канал “Рила” интервюта с кмета Владимир Георгиев и заместник-кмета Радослав Стойчев. Харесаха ми отговорите им – точни, съдържателни, обективни [още…]
Изказваме голяма благодарност и признание на Коста Сичанов, Лидия Радойкова и Иванка Арсова от временната заетост, които работят на гробищния парк при стадиона. Те редовно [още…]
Специално за “Приятел” Александър Кондоферски Мюнхен Население: 45,317 млн. жители Територия: 505 000 кв. км Столица: Мадрид Безработни: 4,42 млн. души Глава на държавата: крал [още…]
На 31 януари се запали къща в пазара. От сутринта до обяд пожарникарите гасиха пламъците. Много хора се бяха събрали, гледаха, дори някои даваха акъл [още…]
По професия баща ми беше готвач. Но по Живково време не се взимаха много пари с тази професия. Работеше на щат за 165 лв. на [още…]
Да напиша редовете по-долу ме накара листовка на фирма, рекламираща по-евтино продавани свои продукти. Хубаво, че е по-евтино. В това наше жестоко и безпарично време [още…]
Стара самоковка съм. Следя редовно новините по телевизията, вестниците. Гледах предаването за снегопочистването. Съгласна съм със споделеното за работата на фирмите и на хората от [още…]
Напоследък по всички телевизии хулят родната полиция, без да говорят на какъв стрес и риск е изложен животът на полицейските служители. Несправедливо е да се [още…]
Във връзка с публикацията “Жител на Венецуела е може би най-възрастният самоковец” /в. “Приятел”, бр. 6 от 20 януари 2012 г. / искам да направя [още…]
Отдавна е назряла необходимостта от обществена тоалетна в града ни. Преди години имаше две, но сега и двете са затворени. Те не отговаряха на никакви [още…]