Краси Анев с 4-о място на Световното военно първенство в Хохфилцен, Веско Цинзов – 10-и

Три секунди лишиха Красимир Анев от място в топ 3 на световното военно първенство по зимни спортове в Хохфилцен, Австрия /3 – 8 април/. Спортист № 1 на Самоков за 2017 г. завърши четвърти в спринта на 10 км. 30-годишният състезател отново не трепна в стрелбата и повали всичките 10 мишени на рубежа. Това позволи на Анев да се бори за място на почетната стълбичка, но надеждите му бяха прекършени от представителя на домакините Доминик Ландертингер, който също бе безпогрешен на стрелбището и изпревари българина с нищожните 3 секунди. Титлата грабна швейцарецът Бенямин Вегер с един пропуск в стрелбата, а втори също с един пропуск се нареди Андрейс Расторгуевс от Латвия.
Самоковският представител в ски бягането Веселин Цинзов пък даде 10-о време в старта на 15 км свободен стил. 31-годишният състезател измина дистанцията за 33.56 мин. и остана на 1.25 мин. зад победителя – четирикратният олимпийски шампион Дарио Колоня от Швейцария. Втори и трети тук се наредиха германецът Лукас Бьогъл и финландецът Ристомати Хакола.