Младежите на “Рилски спортист” се поздравиха с престижен успех над “Шумен” с 96:92

Вторият отбор на баскетболния “Рилски спортист” победи на 25 февруари у дома фаворита във Втората четворка на “А” група “Шумен” с 96:92.
Началото на двубоя бе напълно равностойно. През цялата първа част мачът вървеше кош за кош и логично след 10 минути игра само точка разделяше двата тима. Гостите от Североизточна България постепенно вдигнаха оборотите и до края на полувремето вече имаха двуцифрена преднина при 60:47. Възпитаниците на Борислав Трифонов обаче не се смутиха и на свой ред осъществиха силна серия след почивката, за да изравнят резултата в третия период. Размените във водачеството продължиха и в четвъртата част, а минута и половина преди края резултатът отново бе равен – 92:92. Домакините се възползваха по-добре от оставащите си нападения и в крайна сметка спечелиха мача с 96:92.
Най-опитният състезател на самоковския отбор Мирослав Васов поведе своите съотборници с 27 точки, 8 борби и 7 асистенции. Юношеският национал Васил Попов наниза 6 тройки и завърши с общо 20 точки. Центърът Николай Гелов също бе на висота с 18 пункта, а Стоян Георгиев добави 11 точки.
“Рилски спортист 2”: Васов 27, Попов 20, Гелов 18, Стоянов 7, Д. Стефанов 4 /Георгиев 11, Пл. Стефанов 6, Илиев 3, Боянов/.
Това бе първи успех за “Рилски 2” от началото на сезона срещу отбор, различен от “Видабаскет”. Победата е наистина ценна, тъй като е постигната срещу класен съперник, в чиито редици личат няколко интересни имена. Интересът към баскетбола в Шумен пък насарстваше правопропорционално със строителството на новата мултифункционална зала в града, която бе открита в края на 2018 г.
В следващия кръг самоковци отново ще бъдат домакини. Този път в “Арена Самоков” ще гостува “Шампион 2006”, а срещата е насрочена за 10 март, неделя, от 17 ч.