„Рилски” наказа „Ямбол” за трета поредна победа в НБЛ

Снимка: Sesame Национална Баскетболна Лига / National Basketball League

„Рилски спортист” спечели с категоричното 96:76 домакинството си на „Ямбол” на 4 декември в двубой от 10-ия кръг на Националната баскетболна лига.
Самоковци на практика си осигуриха убедителния успех още в откриващия 10-минутен период на мача. Тогава нашите момчета се развихрира в нападение, а в защита също отчаяха своите опоненти, за да си гарантират страхотен аванс от 24 точки при 31:7! Постепенно гостите се окопитиха и показаха, че не случайно бяха спечелили пет от деветте си мача до момента. Въпреки това състезателите на „Рилски” така и не допуснаха отпускане в редиците си и блокираха всякакви опити на съперника да се върне в мача. Втората и третата част завършиха с идентичен резултат – 25:25, а в последната четвърт „Ямбол” свали малко от изоставането си за крайното 96:76 в полза на самоковския състав.
Мирослав Васов наниза 5 тройки и общо 21 точки за третата поредна победа на „Рилски”. Майкълин Скот и Джо Лоусън добавиха съответно 17 и 16 точки, а с 13 завърши Алекс Симеонов.
Питър Кис бе най-полезен за гостите с 19 точки, а 15 добави друг американец – Тейлър Къри. Капитанът Павел Маринов и бившият състезател на „Рилски” Иван Лилов пък се отчетоха с по 13 пункта за водения от Тони Дечев състав.
„Рилски спортист”: Майкълин Скот 17, Джо Лоусън 16, Александър Янев 8, Чавдар Костов 8, Крис Минков 6 (Мирослав Васов 21, Алекс Симеонов 13, Деян Карамфилов 4, Христо Бъчков 3, Васил Попов, Георги Адирков).
„Ямбол”: Питър Кис 19, Тейлър Къри 15, Иван Лилов 13, Павел Маринов 13, Айзък Бонтън 4 (Йоан Христов 7, Николай Михайлов 2, Шакил Уолтърс 2, Андон Вачев 1).

„Рилски спортист” – „Ямбол” – 96:76

Убедителен лидер в класирането е „Черноморец” с 10 поредни победи от началото на сезона. ЦСКА заема втората позиция със 7 победи, а след това с баланс от 6 успеха и 4 загуби се нареждат „Спартак” (Пл), „Балкан” (Бот) и „Рилски спортист”.

В следващия кръг нашите момчета гостуват на „Спартак” (Плевен) на 8 декември от 19 ч. в директен сблъсък за третото място.