Младите борци на “Рилски спортист” станаха трети в страната

Снимка: архив

„Рилски спортист” спечели отборна купа за трето място от държавното първенство по борба класически стил за деца, състояло се на 2 и 3 октомври в Ловеч. Самоковските борци натрупаха 117 точки, с колкото завършиха и сребърните медалисти от ЦСКА, и заеха третата позиция сред участвалите 30 клуба. Категоричен първенец стана тимът на „Плевен” със 158 пункта.
Нашият Ангел Кьосев се окичи със сребро в кат. до 59 кг при конкуренцията на още 20 състезатели, включително съотборникът му Димитър Ангелов, останал седми. Бронзови отличия пък заслужиха Валентин Ангелов /30 кг/, Божидар Лазаров /42/, Георги Кръстев /53/ и Борислав Въжаров /73+/.
Място в топ 10 си осигуриха още 8 наши спортисти – Яко Стефанов, Кристиян Александров, Габриел Стоименов, Константин Попов, Светлозар Георгиев, Лазар Станин, Денислав Иванов и Габриел Ангелов.