Скиорът Атанас Петров с ново силно представяне в Италия – стана втори на „Тополино“

Първият кръг от националния шампионат по ски алпийски дисциплини на Италия – за купа „Тохолино“ в курорта Фолгария, донесе нови поводи за радост на българските любители на този спорт. Атанас Петров, който на 15 април ще навърши 13 години, завърши втори в своя набор в специалния слалом и зае 29-о място в общото класиране от 230 скиори. Синът на сноубордистите Атанас Петров-старши и самоковката Мария Димова участва със стартов номер 140, когато трасето вече бе доста поизровено, но въпреки това се представи на познатото високо ниво. Наско бе и единствения състезател на клуба от Ливиньо, който премина през ситото на провинциалните и регионални квалификации и заслужи квота за участие в националното първенство на Италия. До края на сезона предстоят още два старта, които ще определят шампионите на Апенините в отделните възрастови групи.
Веднага след състезанието в Тополино младият самоковец отпътува за Сондрио, за да помогне на училищния отбор по… баскетбол.