Със студен душ ни поля топлата Сапарева баня

„Германея“ ни изненада с 2:1, в неделя гостуваме на лидера „Оборище“

Неочаквано домакинско поражение допусна „Рилски спортист“. Самоковци паднаха с 1:2 от „Германея“ на 13 май, в междинния 27-и кръг, и пропуснаха да подпечатат и на теория мястото си в Югозападната „В” група наесен. Три кръга преди края на кампанията „оранжевите“ са 13-и с 27 точки, а вторият изпадащ /след извадения „Места“/ – „Спортист“, има 7 пункта по-малко.
Нашите момчета имаха териториално предимство през по-голямата част от мача, но това не се оказа достатъчно за успех срещу коравия отбор на „Германея“. На два пъти през първата част домакините имаха възможност да стигнат до гол, но първо Васко Киров с глава стреля над гредата, а в последните секунди на полувремето Георги Митров-Кеч изпусна сам срещу вратаря. Сапаревобанци също имаха две чудесни възможности за гол, но с отлични намеси изпъкна опитния вратар Красимир Гьорев.
Неспособността на „Рилски“ да отбележи гол амбицира гостите и чрез Георги Даскалов те успяха да поведат в 51-ата минута. Четвърт час преди края пък, в опита си да изчисти една центрирана топка, бранителят Иван Иванов я заби неспасяемо в мрежата на слисания Стоян Деспотов.
60 секунди по-късно възпитаниците на Петър Аджов все пак върнаха едно попадение чрез Доменик Аврамов, но това бе всичко, което успяха да сторят в иначе слънчевия следобед.
Извън загубата още две неприятности сполетяха тима ни. На почивката титулярният страж Красимир Гьорев се почувства зле и бе принудително заменен от младия Деспотов, а в 71-ата мин. игралият като централен защитник Виктор Колев стъпи накриво и сам поиска смяна. Така двамата най-вероятно ще пропуснат тежкото гостуване на лидера „Оборище“ в неделя, на 17 май, от 17 ч.