Грешки в защита провалиха “Рилски спортист” в Кюстендил – 1:3

Доменик Аврамов

Нелепи грешки провалиха “Рилски спортист” в гостуването на “Велбъжд” /Кн/, загубено с 1:3. Самоковци стояха равностойно на терена през първите 35 минути, преди в заключителните мигове на полувремето да допуснат два гола – на Виктор Атанасов /36/ и Иван Иванов /41/, след катаклизми в защитата.
През втората част гостите се вдигнаха на щурм и намалиха изоставането си в 67-ата минута с хубав гол на крилото Доменик Аврамов. Кадърът на столичния “Левски” заби топката в мрежата на кюстендилци след хубав извеждащ пас на съотборника си Васил Киров.
Вместо изравняване на резултата обаче, тимът ни допусна трети фатален гол в продължението, дело на Боян Стойнев.
За капак на всичко титулярният страж Красимир Гьорев се контузи и бе заменен от младока Стоян Деспотов, а централният защитник Росен Пътников, който влезе в игра в 81-ата минута, отново почувства болки след последния съдийски сигнал.
След мача под Хисарлъка стана ясно, че Гьорев твърдо отпада за двубоя със “Сливнишки герой” утре /4 април, сряда/, докато Пътников до последно ще е под въпрос.
Единствената добра новина за “Рилски” дойде от Хаджидимово, където “Места” падна вкъщи с 1:2 от набиращия скорост “Конелиано”, което за момента задържа самоковци над чертата на изпадащите.