Християна Николова спечели със „Септември” сребърните медали от държавното по баскетбол

Самоковката Християна Николова помогна на отбора на „Септември” да спечели сребърните медали от държавното първенство по баскетбол за девойки, състояло се от 2 до 6 май в столичната зала „Триадица”.
Във финала на надпреварата „Септември” се бори достойно, но загуби с минималното 73:76 от друг отбор от София – „Шампион 2006”. 17-годишната Николова стана втората най-резултатна състезателка в тима на Борислава Мандур, като за 33 минути на паркета записа в актива си 14 точки и по 5 борби и отнети топки. Шампионка със състава на „Шампион” пък стана бившата състезателка на „Рилски” Радина Живачка, която се отчете с 8 точки и 7 асистенции за 38 мин. игра.
Самоковката Ивана Николова пък бе абсолютен лидер на своя тим „Славия”. 17-годишната националка направи дабъл-дабъл от 29 точки и 12 борби срещу „Берое”, но в крайна сметка „белите” загубиха от старозагорки спора за 5-ото място с 65:77.