Аджова със сребро от Кишинев

Ивана Аджова. Снимка: СК “Рилски атлет”

Лека атлетика

В края на декември в Кишинев /Молдова/ се състоя международен турнир в зала за девойки и юноши, родени след 1996 г.
Успешно беше представянето на участващите две състезателки на самоковския клуб „Рилски атлет”.
Ивана Аджова на 800 м се класира втора и спечели сребърния медал с резултат 2,19,00 мин. Победителка е румънката Мариане Бобош, като Ивана остана на две десети от секундата след нея, само няколко метра не й достигнаха, за да спечели това състезание.
Симона Терзийска пък дебютира успешно на 1500 м, като се нареди на призовото 4-о място с резултат 5,15 мин.
Най-добрите състезателки на клуба ни продължават зимната подготовка с тренировъчен лагер в турския град Анталия от 5 до 23 януари. Лагерът се провежда благодарение на спонсори. Както сподели за „Приятел” главният треньор на „Рилски атлет” Костадин Чифлиджанов, създадените добри условия за подготовка се дължат най-вече на проф. Банов, зам.-ректор към НСА.