Баскетболният „Рилски спортист” наниза 100 точки на „Черно море” и се върна на победния път

Снимка: Национална баскетболна лига

„Рилски спортист” победи със 100:82 „Черно море” при гостуването си във Варна на 9 март и се върна на победния ход в Националната баскетболна лига.
Изпълненият с младоци състав на домакините бе напълно равностоен на своя опонент през първите три части на срещата. „Моряците” дори имаха преднина от 9 точки в един момент, но не успяха да я задържат за дълго. Несъмнено по-опитните възпитаници на Людмил Хаджисотиров търпеливо изчакаха своя момент и казаха тежката си дума в последната четвърт. Тогава самоковци лимитираха съперника до само 14 точки, а самите те отбелязаха двойно повече и спечелиха мача с убедителна разлика.
„Използвахме преимуществото си в подкошието и това се оказа решаващо”, заключи треньорът Хаджисотиров. Неутралната статистика сочи, че нашите момчета са овладяли на 36 пъти спорни топки срещу едва 22 случая в полза на варненци. Младите състезатели от Морската столица обаче показаха, че тяхната школа е люпилня за таланти в този спорт и пред „Черно море” има добро бъдеще.
Гардът Юджийн Харис бе най-резултатен за „Рилски” с 19 точки, а високите Димитър Маринчешки и Малик Диме записаха съответно 18 и 15 точки. Колегата им в подкошието Тони Гуджино пък завърши с дабъл-дабъл от 13 пункта и 10 борби. В игра срещу „Черно море” се завърна и плеймейкърът Евгени Хаджирусев, който претърпя операция от апандисит.
„Рилски спортист”: Харис 19, Маринчешки 18, Диме 15, Георгиев 14, Маринов 8 /Гуджино 13, Васов 7, Дженкинс 6, Хаджирусев/.
Благодарение на успеха си във Варна самоковският клуб запази четвъртата си позиция в класирането. В следващия кръг нашите момчета имат тежко гостуване на „Балкан” в Ботевград на 16 март, събота, от 18 ч.