Борците с две пети места на шампионата в Пловдив

Мъжете на “Рилски спортист” се разминаха с медалите на завършилия в Пловдив държавен шампионат по борба класически стил.
Най-предно място заеха адашите Николай Иванов и Николай Кашинов, които останаха пети в категории 85 и 130 кг. За седмата позиция се пребориха Станислав Борисов /66 кг/, Иван Георгиев /71 кг/ и Юлиян Алдимиров /85 кг/, а любопитното е, че в надпреварата се пусна и европейският вицешампион от Турция при юношите Евгени Генчев. В неговата категория – 98 кг, златото стана притежание на национала Елис Гури. Генчев все пак натрупа ценен опит.
“Рилски” участва в първенството с общо 15 състезатели, като шестима от тях излязоха на тепиха в кат. 98 кг. “Рилски спортист-2000” пък се включи в турнира с трима свои представители.
Срещите бяха проследени на живо от националните селекционери в свободната борба и при класиците – Серафим Бързаков и Армен Назарян.