Георги Ганджулов с бронз на Европейските лекоатлетически игри

Състезателят на клуб „Рилски атлет“ Георги Ганджулов се представи отлично на Европейските детски лекоатлетически игри, състояли се в Бърно, Чехия, на 7 и 8 септември. На 300 метра Георги се класира трети и заслужи бронзовия медал с постижение от 37.27 сек., което е и негов личен рекорд. На 60 м пък Ганджулов зае призовото 6-о място с резултат 7.53 сек.
Другият наш представител – Любомира Лазарова, дебютира успешно на 800 м, където затвори първата десетка с време 5.25 мин.
Старши треньор в самоковския клуб е Костадин Чифлиджанов.
Тази събота и неделя – на 12 и 13 септември, в Истанбул ще се състоят Балканските лекоатлетически игри за юноши и девойки старша възраст /под 20 г./. Участие ще вземе и самоковската звезда в дългия скок Вивиан Кръстева.
На 13 септември в Кюстендил пък ще се състоят Балканският шампионат и държавното първенство на страната ни по маратон. За достойно класиране там ще се бори състезателят на „Рилски атлет“ Димчо Мицов.